• https://www.facebook.com/askidogrusu
  • https://www.twitter.com/@dogrusuadanaski

YÖNETEBİLİYORUM’ EGİTİMİ

ADANA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDEN ‘ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM EĞİTİMİ

ADANA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDEN ‘ PARAMI

YÖNETEBİLİYORUM’ EGİTİMİ

Adana Kent Konseyi Gençlik meclisi Paramı Yönetebiliyorum adlı eğitim semineri düzenleyerek gençleri bilinçlerdirdi. 15 Aralık Perşembe günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleşen eğitime Ramazan Atıl Anadolu Lisesi, Akkapı Fatih Ticaret Meslek Lisesi, Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayas Koleji, Çukurova Gençlik Merkezi, Seyhan kıyı boyu Gençlik Merkezinden yaklaşık 400 öğrenci katıldı.

Paramı Yönetebiliyorum eğitimi ile Türkiye’de ki gençlerin ve genç girişimcilerin finansal bilinç ve okuryazarlığının arttırılması tasarruf alışkanlıklarının geliştirilmesi sürdürülebilir kalkınma hedeflerine destek olarak sağlıklı bir ekonomik büyümenin gerçekleştirilmesi ve finansal bilinç eğitimlerinin, eğitim müfredatına girmesini hedeflenmektedir.

Eğitim öncesi salonda ji gençlere yönelik konuşma yapan Adana Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Remzi Karlı ; Genç arkadaşlarına ekonominin iyi analiz edilip yönlendirilmesinin gelecekte ülkeyönetiminde aktif rol alacak olan biz gençler için çok önemli olduğunu belirtti. Sonrasında salonda bulunan öğrencilere Paramı Yönetebiliyorum başlıklı eğitimi vermek üzere proje eğitmeni Tugba Tapsız yaklaşık 400 ögrenciye bu konuda eğitim verdi.

Ayrıca eğitime Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan’da katılarak eğitim sonunda katılan gençlere Katılım belgesi verildi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   153 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın