• https://www.facebook.com/askidogrusu
  • https://www.twitter.com/@dogrusuadanaski

Afacanlar Parkı’nda çocuklar eğlenirken, öğrenecek

Başkan Sözlü’den afacanlara oyun ve eğitim iç içe olduğu temalı park.

Adana’nın dört bir yanındaki çocuk parklarını güvenli, estetik ve fonksiyonel oyun aletleriyle yenileyen Adana Büyükşehir Belediyesi, oyun ve eğitimin iç içe olduğu temalı parkı kente kazandırdı.

 

Afacanlar Parkı’nda çocuklar eğlenirken, öğrenecek

 

Başkan Sözlü’den afacanlara oyun ve eğitim iç içe olduğu temalı park

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, merkez Seyhan İlçesi’nde 5 bin 300 metrekare alanda oluşturduğu Afacanlar Parkı ile 3-12 yaş arasındaki çocuklara eğlence ve eğitimi bir arada sundu. Macera, tırmanma, atletizm ve denge parkurları, döner teleferik, oyun grupları ile spor kondisyon aletlerinin yer aldığı Afacanlar Parkı, Türkiye ve dünya haritası, çarpım tablosu, alfabe, İstiklal Marş ve sayıların bulunduğu panolarla donatıldı.
Adana’nın dört bir yanındaki çocuk parklarını güvenli, estetik ve fonksiyonel oyun aletleriyle yenileyen Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde Aliya İzzetbegoviç Bulvarı ile Öğretmenler Bulvarı’nın kesiştiği alanda Afacanlar Parkı’nı kente kazandırdı. 
5 bin 200 metrekare alanda inşa edilen Afacanlar Parkı’nda macera, tırmanma, atletizm ve denge parkurları, döner teleferik, oyun grupları ile spor kondisyon aletlerinin montajı tamamlandı. Çocuk sağlığının ve güvenliğinin ön planda tutulduğu Afacanlar Parkı, Türkiye ve dünya haritası, çarpım tablosu, alfabe, İstiklal Marş ve sayıların bulunduğu panolarla donatıldı.
Oyun ve eğitimin iç içe olduğu Afacanlar Parkı’na çocuklarıyla birlikte gelecek ebeveynler için de dinlenme alanları oluşturuldu. Çocuklar eğlenirken, ebeveynlerin aynı alanda kondisyon aletleriyle spor yapmalarına imkan sağlandı. 
Gürselpaşa Mahallesi sakinleri, Afacanlar Parkı’nı çocuklarına ve kendilerine armağan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   129 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın